Sahibi:
Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu :

Prof.Dr. İsmail Bircan
Uzman Nilüfer Ünal
Osman Kutlu
Editör: 
Gülden A. Pınarcı
Web Tasarım:
Onur Karagöz
             3 Ayda bir yayınlanır.

Kütüphane İstatistikleri


Pınar Demirtaş
ptural@atilim.edu.tr

 

Kullanıcı İstatistikleri

18 Şubat 2013 tarihinde kullanıcılara açılan kütüphanemiz, yeni binasına taşınalı 4 ay olmasına rağmen en iyi hizmeti vermeye çalışmış ve kütüphaneyi sosyal yaşamın bir parçası haline getirmeyi amaçlamıştır.

Bu amaç doğrultusunda kütüphane olarak verdiğimiz hizmetlerin içerisinde en önemlisi oryantasyon programıdır.  Bu program kapsamında öğrencilerimize oryantasyon ve kullanıcı eğitimleri verilmektedir.  Seminer salonumuzda gerçekleştirilen eğitimlerde kütüphane kullanımı, katalog tarama, kütüphane hesabına erişim, kütüphane binası tanıtımı gibi konularda öğrenciler bilgilendirilmektedir. Ayrıca araştırma için kütüphanemize gelen öğrencilere referans kütüphanecilerimiz tarafından bilgiye erişim, kütüphane kaynakları kullanımı, araştırma teknikleri gibi konularda yönlendirme yapılmaktadır. Kullanıcılar kütüphanemizin elektronik kaynaklarını nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgilendirilmektedir.

Kütüphanemizdeki yenilikler ve değişikler sanal kütüphane hizmetleri kapsamında, yenilenen web sayfamızda http://library.atilim.edu.tr/ ve facebook sosyal ağ sayfasında paylaşılmaktadır.

Kütüphanemiz hafta içi 09.00-20.00, hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.  Bu nedenle kütüphanemizin kullanıcı istatistiklerini hazırlarken hafta içi ve hafta sonu kullanıcı sayısını inceleme açısından ayrı vermeyi daha doğru bulduk.