Sahibi:
Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu Yayın Kurulu :
Prof.Dr. İsmail Bircan
Prof.Dr. Oya Batum Menteşe
Uzman Nilüfer Ünal
Editör: 
Gülden A.Pınarcı
Web Tasarım:
Işıl İşler
Onur Karagöz
             3 Ayda bir yayınlanır.

   Yansımalar

   Gülden A. Pınarcı
                             gpinarci@atilim.edu.tr

   YENİ BİR DÜNYA: KÜTÜPHANE

     


    Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Ayaş Ilıca İlköğretim Okulunu kütüphaneye kavuşturdu.


    Yeni bir yıla yeni umutlarla giriyoruz. Bu yıla girerken yeni bir dünyanın kurulmasına şahit olmak bizlere fazlasıyla mutluluk veriyor. Bu yeni dünya bizler için Ayaş Ilıca İlköğretim Okuluna kurulan kütüphane. 

   Kütüphane Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nin 24-25 Kasım 2012 tarihinde oluşturuldu. Dernek üyeleri karanlığı aydınlığa dönüştürdüler.  Çünkü kütüphane olarak düşünülen mekân bir kömürlüktü. 
   Gönüllü dernek üyelerinde oluşan 32 kişilik ekip sayesinde kömürlük kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphane Ilıca İlköğretim Okulu öğrencileri için yeni bir dünya demekti. O dünyanın kurulmasına onlar da küçücük elleriyle yardımcı oldu. Önce kömürlük boşaltılarak işe başlandı.

   Hasarlı duvarlar onarıldı ve boyandı. Elektrik çekildi ve dış duvara resim yapıldı

   Kütüphanene pencereleri değiştirilerek tıpkı çocukların gözlerindeki sonsuzluk ve huzur gibi maviye boyandı.

   Kütüphane için 985 adet çocuk kitabı tasnif edildi, numaralandı ve kaplandı. Bu işlem yapılırken çocuklar gönüllülere yardım etti.  Daha önce velilerin de katkılarıyla okula alınan kitaplar, öğrenciler arasında dönüşümlü olarak okutulurken, kütüphane ile çocukların kitap sayıları arttı ve okuyabilmek için bir mekânları oldu.

   Daha sonra hazırlanan kitaplar raflarda yerlerini aldı. Masa ve sandalyeler de koyuldu. Artık kütüphane kullanılabilir hale geldi. Gönüllüler yaptıkları yardımın, üstlendikleri görevi yerine getirmenin ve sonucunu görmenin mutluluğunu yaşadı.
   

 

Atılım Üniversitesi ©2008 - Bülten Tasarm Onur Karagöz