Sahibi:
Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu Yayın Kurulu :
Prof.Dr. İsmail Bircan
Prof.Dr. Oya Batum Menteşe
Uzman Nilüfer Ünal
Editör:  Nilüfer Ünal
             3 Ayda bir yayınlanır.

Ödüllü Yarışma


Pınar Demirtaş
ptural@atilim.edu.tr

 

Lütfen cevaplarınız ile birlikte açık adresinizi aşağıdaki elektronik posta adresimize gönderiniz

kbulten@atilim.edu.tr

 

Bir plajda, akşamüstüne doğru, şezlong ve şemsiyelerin arasında dolaşan yabandomuzu sürüsüne rastlamak kulağa pek hoş gelmiyor olabilir. Ancak bu milli parkın müdavimleri için bu sıradan bir durum.

Güzelçamlı sınırları içindeki bu yer Kuşadası’na 28 km uzaklıkta. Birçok derin kanyon ve vadiyle bölünmüş, akarsularla parçalanmış yabanıl bir doğası var. Yıllar önce yarımadaya bırakılan at ve sığırların burada yetişen yavruları da yabanileşmiş. Yaban domuzlarıyla birlikte yaban atlarını da görmek olağan.

Araçla girilebilen milli parkta , zengin bitki örtüsünün yanı sıra güzel plajları da bulmak mümkün. Parkta, deniz bisikleti ve kano kiralamak, olta balıkçılığı ve şnorkel yapmak mümkün.

 

 

KAÇIRMAYIN  Bu kadar yaklaşmışken Efes, Didim, Milet, Priene, Bafa Gölü, Pamukkale ve Hierapolis’i görün. Zeus Mağarası’nın mavi yeşil soğuk suyunda yüzün. Parkın karadan ulaşılamayan koylarını görmek için Güzelçamlı’dan kalkan tekne turlarına katılın. Samos adası, Söke Ovası, Bafa Gölü’nü izlemek için Kaplan Kayası’ndan yamaç paraşütü yapın…

 

 

 

 

Keşke şimdi orada olsam dediğiniz bu milli parkımızın adı nedir?

 

 

 

   Cevabını Atılım Üniversitesi Kütüphanesi kaynaklarından bulabilirsiniz.

Bu sayfayi, üyesi bulundugunuz bir Sosyal Ag sitesinde (Facebook, Friendfeed...) paylasabilirsiniz.

facebook üzerinden paylas twitter üzerinden paylas friendfeed üzerinden paylas netlog üzerinden paylas yahoo üzerinden paylas Google Favorilerine ekle digg üzerinden paylas blogger üzerinden paylas linkedin üzerinden paylas email ile gönder