Sahibi:
Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu Yayın Kurulu :
Prof.Dr. İsmail Bircan
Prof.Dr. Oya Batum Menteşe
Uzman Nilüfer Ünal
Editör:  Nilüfer Ünal
             3 Ayda bir yayınlanır.

Kütüphanemizden Haberler

Ulusal Toplu Katalog (TO-KAT)

TÜBİTAK-ULAKBİM'in liderliği  ve Üniversite kütüphanelerinin ortak çabaları ile ülkemizdeki tüm kütüphanelerin koleksiyon bilgilerini içermesi hedeflenen ULUSAL TOPLU KATALOG projesinde  kütüphanemizde  yer almıştır.


Dergimiz, Of Kaymakamlığı Resmi web sitesine kondu. Ayrıca  Basında haber olarak yer aldı.

Dergimizin 16. Sayısında Trabzon Of Kaymakamı Tuncay Sonel’le yaptığımız söyleşi; “OF KAYMAKAMI ÜNİVERSİTE DERGİSİNDE”,  “OF  KAYMAKAMI  SONEL, ÜNİVERSİTE DERGİSİNE KAPAK OLDU” başlıklarıyla OF Kaymakamlığı Resmi sitesinde ve SON DAKİKA  ve GASTE BURSA ve diğer haber sitelerinde de yer aldı.

Of Kaymakamlığı sitesinde söyleşinin tamamı yayınlanmış ve Kaymakamlık özel kalem müdürü kütüphanemizi arayarak söyleşi için teşekkür etmiştir. Aşağıda web sitelerine yer verdik.

 


 

http://medya.cihan.com.tr/Thumb/2009/12/10/1347140.jpgOf Kaymakamı Sonel, üniversite dergisine kapak oldu

 

 

TRABZON(CİHAN)- Trabzon Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Atılım Üniversitesi tarafından üç ayda bir çıkarılan Atılım Üniversitesi Dergisi`nin 16. sayısına kapak oldu. Kaymakamlık tarafından Of ilçesinde hayata geçirilen yatırımlar ve projelerin anlatıldığı röportajda Kaymakam Sonel, projelerinin ana fikrini yoksulluk ve cehaletin sonunun oluşturduğunu belirtiyor.
Atılım Üniversitesi Dergisi`ne konuşan Of Kaymakamı Tuncay Sonel, ilçede yapılan sosyal projeler ile halkı ve öğrencileri kitap okumaya teşvik etmeye çalıştıklarını kaydetti. `Öğren Okuma Yazmayı Al Altınlı Diplomayı`, `Oku Kitabını Al Altınını`, `Evde Ders Çalışma Masası`, `Of-Trabzon Arası Kitap Okuyan Yolcular`, `Her Berber, Kuaför ve Kahvehanelere Kütüphane` gibi projelerin anlatıldığı dergide, arkasızların arkası olmaya çalıştıklarını vurgulayan Sonel, `Biz` fikri ile gerçekleştirdikleri projelerin ana fikrini yoksulluğun ve cehaletin sonunun oluşturduğunu ifade etti. Sonel, şöyle dedi:
`16 yıllık meslek hayatımda çalıştığım yerlerde en önemli öncelik eğitimdir. Siz eğer çalıştığınız yörenin en ücra köşesinde ki garibandan, bedensel özürlüsünden, yetimlerden tutun da oranın yolundan, okullarında ki dersliklerinden haberdarsanız mesele büyük ölçüde aşılmış oluyor. Ekibinizle birlikte hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorsunuz. Hizmet ederken biz fikri çok önemli. Severek ve isteyerek gönülden iş yapmak kısacası kimsesizlerin kimi olmak çok önemli.` (CİHAN)