Sahibi:
Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu :

Prof.Dr. İsmail Bircan
Prof.Dr. Oya Batum Menteşe
Uzman Nilüfer Ünal
Editör:  Nilüfer Ünal
             3 Ayda bir yayınlanır.

Üniversitemiz Etkinlikleri

Bahar Şenliği

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğrenci Sergisi

3. Ağaç Dikim Şöleni

Mezuniyet Töreni

Bu sene 9. gerçekleştirilen Atılım Üniversitesi Bahar şenlikleri yıl boyunca dersleri ile ilgilenen öğrencilerimizin kısa bir süre rahatlamamaları ve son finallere girerken streslerini biraz azalt

Şenlik süresince çeşitli firmalar ve Atılım Üniversitesi Öğrenci kulüpleri tarafından açılan stantlar katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Ankamall AVM tarafından açılan stantta katılımcılara indirim kuponu dağıtılırken öğrenci kulüplerine de çeşitli hediyeler verildi. Atılım Üniversitesi öğrenci kulüpleri arasında yapılan çekilişte Enerji Topluluğu masa üstü bilgisayar kazanırken, Fotoğrafçılık Kulübü’ne ipod, Rock Topluluğu’na ise dijital fotoğraf makinesi hediye edildi.

Bu sene hava şartlarının elverişsizliğine rağmen öğrenciler yine de eğlenmeyi bildir. Bengü ve Kıraç'ın verdiği konserlerde şenliği taçlandırdı.

 

 

 

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğrenci Sergisi

Grafik Tasarımı 1. sınıf öğrencileri bir yıllık eğitim öğretimin ardından 21 Mayıs 2009 tarihinde ilk sergilerini açtılar.

Bahar Şenlikleri kapsamında Güzel sanatlar fakültesi grafik tasarımı bölümü öğrencilerinin 21-22 mayıs tarihindeki sergisinin açılışını Sayın Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu yaptı.Sayın Rektör yaptığı konuşmada bir yılın sonunda böyle güzel bir sergi oluşturmayı başaran Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik etti.

Sergiye katılan Öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler nokta,  çizgi, leke görsel elementleriyle oluşturulan yaratıcı kompozisyonlar, obje etütlerinden oluşan çalışmaları izleme olanağına sahip oldu.

3. Ağaç Dikim Şöleni

12 Mayıs 2009 tarihinde Üniversitemiz Kampusu’nda yapılan 3. Ağaç Dikim Şöleni ile Atılım Üniversitesi bir geleneğini daha sürdürmeye devam etti. İlki 2007 yılında yapılan ağaç dikim şölenleri ile hem Atılım Üniversitesi kampusu hem de Gölbaşı ilçesi yeni ağaçlara kavuşmakta.

Atılım Üniversitesi Rekötörü ve öğrencileri,  Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yakup Odabaşı’nın da katılımıyla ve Ankara Boğaziçi Lions Kulübü’nün desteğiyle ve gerçekleşen törende açılış konuşması yapan , Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu, 3. sü gerçekleştirilen ağaç dikim şöleninin gelenekselleştiğini belirtti ve duyarlılıklarından ötürü katkı veren herkese teşekkür etti.

Mezuniyet Töreni

Atılım Üniversitesi 2008-2009 akademik yılı mezuniyet töreni 26 Haziran 2009 tarihinde üniversitemiz kampusunda gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine başta rektör Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu olmak üzere öğretim üyeleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törende bir konuşma yapan üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu, dünyanın her yerinde iş bulabilecek mezunlar yetiştirme amacını güttüğünü, bunu sağlamak için yabancı dilde kaliteli eğitim vermeyi öncelikli amaç olarak belirlediğini ve üniversitenin gelişimi için gerekli olan müfredat, akademik kadro ve fiziki-teknik alt yapıya önem verdiğini söyledi. Mezunları bundan sonra daha fazla sorumluluklar beklediğini ifade eden Özgenoğlu, “Diplomalarınızı alarak yaşamınızın yeni bir dönemine başlıyorsunuz. Atatürk ilkelerine bağlı kalarak ülkemizi çağdaş uygarlığın üstüne çıkarmak gibi bir göreviniz olduğunu unutmayın”dedi

Törende mezun öğrenciler adına üniversite birincisi Zeynep Öztürk bir konuşma yaptı ve geleneksel olarak günün anısına yaş kütüğüne plaka çaktı.

Üstün başarı göstererek üniversitede dereceye giren öğrencilere Prof. Dr Abdürrahim Özgenoğlu tarafından ödülleri ve mezuniyet belgeleri verilirken ,fakülte ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini ise fakülte dekanları ve bölüm hocaları verdi.

Daha sonra ise tüm bölümlerdeki mezun öğrencilerin belgeleri dağıtılırken, onları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan velileri de mezuniyet çoksusunu paylaştılar.

Tören sonunda keplerini atan mezunlar 10. yıl marşını hep bir ağızdan söylediler.

Mezuniyet töreninin ardından havuz başında verilen kokteyle katılan davetli ve öğrenciler canlı müzik eşliğinde bu mutlu günün tadına doyasıya vardılar.