Sayı:7/Yıl 2 Haziran/2007
ISSN: 1306-3472


Sahibi:
Prof.Dr. Abdurrahim Özgenoğlu
Yayın Kurulu :

Prof.Dr. İsmail Bircan
Prof.Dr. Oya Batum Menteşe
Uzman Nilüfer Ünal
Editör:  Nilüfer Ünal
             3 Ayda bir yayınlanır.

ÖĞRENCİ TOPLULUKLARIMIZ

Okulumuzun öğrenci kulüplerinden olan Atılım Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü'nün 7. Bahar Şenlikleri çerçevesinde dağcılık kısmının yapmış olduğu kamp ve iple iniş etkinlikleri sırasında kendileri ile bir söyleşi  yaptık.  

Rektörlük önündeki bahçede kurdukları çadırlarla dağdaki hayatın bir örneğini öğrenci arkadaşlarına  gösteren DSK' lılar  bir gecede Atılım Üniversitesinde konakladılar.

Atılım Üniversitesi'nin kuruluşunun 10. yılı etkinlikleri çerçevesinde ülkemizde 10 büyük zirveye tırmanmayı hedefleyen DSK, bünyelerine yeni kattıkları ekipmanlarla daha güzel çalışmalara imza atacaklarını ve diğer Atılımlı öğrencilerinde kulübe katkılarının artacağını söylediler.

Atılım Üniversitesi Doğa Sporları kulübü Yönetim Kurulu üyesi Kemal Sezen'in dergimize vermiş olduğu mülakat aşağıdadır.

DSK'nın amacı nedir ?

Atılım Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü’nün amacı, doğaya ve doğa sporlarına gönül vermiş insanları bir araya getirmek, insanları doğa sporlarına özendirmek, onlara doğru eğitimleri verip bu tür organizasyonlar düzenlemektir.

DSK nasıl örgütlenmiştir ?

Doğa Sporları Kulübümüz merkezi bir örgütlenmeye sahiptir. Bu örgütlenmede şu anda 6 birimimiz var. Bunlar doğada yürüyüş, dağcılık, sualtı, havacılık, kayak ve dağ bisikleti birimlerimizdir. Yani Doğa Sporları Kulübü 6 ayrı topluluğu içinde barındıran büyük bir kulüptür. Bu birimlerde üyelerimiz eğitim aldıktan sonra faaliyetler düzenliyoruz. Özellikle insanlar doğa yürüyüşlerinde birbirleriyle tanışma, doğada spor yapma, doğayı tanıma gibi eğlenceli bir ortam buluyorlar. Şu anda en aktif birimimiz dağcılık birimidir. Bu birimde genelde bahar ve yaz dönemleri sık olmak üzere ülkemizdeki birçok dağa tırmanışlara gitmekteyiz.

DSK'ya nasıl üye olunur ?

DSK üyesi olmak için Atılım Üniversitesi öğrencisi olma zorunluluğu aramıyoruz. Fiziksel ve psikolojik engeli olmayan herkes DSK ailesine katılabilir. Yeterli donanımımız olmadığı için şu anda havacılık ve kayak birimlerimize üniversite dışından üye kabul edemiyoruz.  Ancak doğa yürüyüşü, dağcılık, dağ bisikleti ve sualtı birimlerimiz herkese açıktır.

Eğitimleriniz nasıl olmaktadır ?

Kulübümüze üyelik için herhangi bir ücret ve aidat almıyoruz. Eğitimlerimizi de tamamen gönüllülük ilkesine bağlı kalarak ücretsiz olarak veriyoruz. Sadece Sualtı birimimiz de doğal olarak bir maliyet söz konusudur. Malzeme kirası, dalış merkezine ulaşım, barınma gibi maliyetler üyeleri etkileyebiliyor.

 http://dsk.atilim.edu.tr

dsk@atilim.edu.tr

Site Haritası | Sayılar | Kütüphane Ana Sayfası | Atılım Üniversitesi | Ana sayfa | İletişim