ETKİNLİKLER > Üniversitemiz Etkinlikleri
                          >
Kütüphanemiz Etkinlikleri


 

Öğrenci Oryantasyon Etkinliği

 

Atılım Universitesi Bölüm öğrencileri Şubat 2007 de aralarına katılan arkadaşlarına Oryantasyon programı düzenledi.

Bu programın amacı bölümlerine yeni katılan öğrencilere İngilizce programları ile ilgili detaylı bilgi vermek ve İngilizce derslerinin bölüm derslerine olan olumlu etki ve katkısını öğrencilerle paylaşarak onların  derslere ve çalışmalara karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak, ayrıca sunucu öğrencilerin ekip çalışması yaparak, kazandıkları İngilizce dil becerilerini  gerçek bir durumda etkili biçimde sergilemelerine ortam hazırlamaktır.

Üniversitemizin çeşitli bölümlerinde okuyan ve Bölüm İngilizce derslerine katılan 8 gönüllü öğrencimiz , hazırlık okulunu Şubat 2007 de bitiren ve bölümlerine kayıt yaptıran öğrenci arkadaşlarına  Bölüm İngilizce dersleri, programları, içerikleri, kuralları, devam , değerlendirme vb konularında bilgi veren bir program hazırlayıp sundular.

Tüm program ve sunumlar İngilizce olarak sürdürüldü.

Programda sunum yapan öğrencilerimiz, Gamze Çalışır, Zeynep Öztürk, Selahattin Bozkurt, Murat Çalışır, Kübra Arlı, Can Mert,Buğra Çiftçi ve Ayşe Buket Uğur öğretmenleri, Seda Bilir , Belgin Selen Sağlam ve Meriç Bulca gözetiminde hazırlanmışlardır. Sunum Provalarına Yrd Doç Dr İsmail Erton destek vermiştir.

Sunucu öğrencilere ekip çalışmasındaki başarılarından  dolayı birer sertifika ve tüm katılımcı öğrencilere üniversitemiz rozetleri, ajandalar ve kitap ayraçları hediye edilmiştir.

Tüm katkıda bulunanlara teşekkür ederiz.

DELSU adına

Feride Güven

İngilizce Servis Dersleri Koordinatörü

 

Şehitleri Anma Günü Paneli

Panel Yöneticisi  : Prof. Dr. İsmail Bircan

Konuşmacılar : Em. Kur. Alb. Aziz Ergen
                       Gazi Savaş Yücel
                       Gazi Hüseyin Özlük
Tarih :              19. Mart 2007 Pazartesi
Yer :                Seyhan Cengiz Turhan Konferans Salonu İşletme Fakültesi

Panelde Gazi Savaş Yücel, Çanakkale Savaşının çetin yanlarını ve askerlerimizin yaşadıklarına dair alıntılar yaptı. Kendisinin de yaşamış olduğu tecrübelerinden yola çıkarak Gazilik, Şehitlik mertebeleri hakkında uyarılarda bulunarak bu konuda toplumuzun daha duyarlı olması gerektiğini söyledi. Gazi Hüseyin Özlük ise, Şehitlik mertebesine erişmiş kişilerin ölü olmadığını onların yaşatılmasının hatırlanma yoluyla olacağına değindi. Em. Kur. Alb. Aziz Ergen de Çanakkale şehitlerimizin yanı sıra son zamanlarda verdiğimiz şehitlerimizden bu topraklar uğruna kanlarını feda ettiklerini bu fedanın boşa olmaması için toplumuzun onları hatırlamalarını ve amaçlarına sıkı sıkı sarılıp vatan için vatan uğruna ölenlerin daimi olarak akıllarda yer etmesi gerekliliğine vurgu yaptı. 

Son olarak Yayın ekibi olarak, büyük şair, İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale şehitlerine"  adlı şiirinden kısa bir alıntı yaparak yazımıza son veriyoruz.

"Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi.
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
...
Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer."

Mehmet Akif Ersoy